Duyurular

2018 Vergilendirme Dönemine İlişkin En Fazla Vergi Beyan Eden Mükellefler Açıklandı.

2018 vergilendirme dönemine ilişkin Yıllık Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi beyannamelerinin değerlendirilmesi sonucunda Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden 100 mükellef listeleri açıklandı.

2018 yılı vergilendirme dönemi gelir vergisi beyanlarında bir önceki yıla (Mart 2017) göre, beyan edilen matrah toplamında % 13,67; tahakkuk eden vergi toplamında % 14,44 oranında artış gerçekleşmiştir.

2018 yılı vergilendirme dönemi kurumlar vergisi beyanlarında bir önceki yıla (Nisan 2017) göre, beyan edilen matrah toplamında % 29,01; tahakkuk eden vergi toplamında % 38,61 oranında artış gerçekleşmiştir.

• En fazla gelir vergisi beyan eden mükellef listesine ulaşmak için tıklayınız.

• Basın Açıklamasına (Gelir Vergisi) ulaşmak için tıklayınız.

• En fazla kurumlar vergisi beyan eden mükellef listesine ulaşmak için tıklayınız.

• Basın Açıklamasına (Kurumlar Vergisi) ulaşmak için tıklayınız.

Memur Adayları Yemin Töreni

Siirt Defterdarlığı’nda 2017 ve 2018 yılında Yardımcı Hizmetli olarak görev yapmaya başlayan 3 aday memur için 02 Ekim Çarşamba günü yemin töreni düzenlendi.

Siirt Defterdarlığı toplantı odasında  düzenlenen Aday Memurlar Yemin Töreni’ne, Defterdar vekili Mehmet AKKAYA,  birim müdürleri ile aday memurlukları sona eren 3 Yardımcı Hizmetli personelimiz katıldı. 2018 yılı itibarı ile Siirt Defterdarlığında göreve başlayan ve adaylık sürelerini tamamlayan Abdurrahman KAYMAZ, Diyaattin BAŞARAN, ve Ramazan SEVİLGEN temel ve staj eğitim sürelerini tamamlayarak, asaleten devlet memurluğuna atanmaya hak kazandı.

Toplam 3 memurun yemin ettiği tören sonrası Defterdar vekili Mehmet AKKAYA  “Bu ettiğiniz yemin çok önemlidir, her biriniz bu devleti oluşturan bir bireysiniz. Yapacağınız her işte bu yemine sadık kalmanız ve çok çalışmanız gerekecek. Bunu layığı ile yaptığınız zaman kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedeceksiniz. Hepinize hayırlı olsun, görevlerinizde başarılar diliyorum” diye konuştu

Aday memurlar yemin ettikten sonra, “Yemin Belgeleri”  Defterdar vekili Mehmet AKKAYA  tarafından verildi.

VERGİ DAİRESİ MÜDÜR YARDIMCIMIZA VEDA YEMEĞİ VERİLDİ.

Siirt Vergi Dairesi Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Vedat İŞ’in Hatay iline atanması nedeniyle kurum personeli tarafından onuruna bir veda yemeği verildi. Defterdar V. Mehmet AKKAYA tarafından yapılan konuşmada Vedat İŞ’in Siirt Vergi Dairesi Müdürlüğünde yaptığı başarılı çalışmalar ile halka ve personeline karşı gösterdiği sıcak yaklaşım anlatıldı ve kendisine teşekkür edildi.